У Требињу је 1. и 2. фебруара 2017. године одржан редовни годишњи састанак Управног одбора пројекта Изградња капацитета за унапређење земљишне администрације и процедура у Босни и Херцеговини – ЦИЛАП и норвешког пројекта Јавне службе за тржиште некретнина и европске интеграције.
Сједници Управног одбора су присуствовали:
- Андерс Лундквист, замјеник генералног директора Лантматериета (шведска геодетска управа)
- Петер Вастром, руководилац Одјељења за међународне услуге, Лантматериет
- Жељко Обрадовић, директор Федералне управе за геодетске и имовинско-правне послове
- Милош Комљеновић, директор Републичке управе за геодетске и имовинско-правне послове РС
- Анђа Зимић, директорица ЦИЛАП пројекта
- Мариа Лодин, координаторица норвешког пројекта за БиХ
- Марие Бергстром, представница Амбасаде Краљевине Шведске
- Нина Геладзе Екстедт, представница СИДА-е
- Недим Буквић, представник СИДА-е
- Денис Табучић, координатор ЦИЛАП пројекта за ФБиХ
- Срђан Радуљ, координатор ЦИЛАП пројекта за РС
- Дарко Мишковић, координатор норвешког пројекта за РС.
На састанку је разматран Извјештај о раду и напретку за 2016. годину, који је презентовала гђа Анђа Зимић. Резултате компоненти пројекта које се тичу изградње капацитета унутар институција земљишне администрације у БиХ представили су директор г. Жељко Обрадовић и координатор пројекта ЦИЛАП г. Денис Табучић.
Представници норвешке геодетске управе информисали су присутне о активностима пројекта, са посебним освртом на активности дигиталног архива и завршетак процеса тендерске процедуре за ову активност у оба ентитета у БиХ.
Као дио састанка Управног одбора организована је радна посјета општини Требиње, те свечана вечера којој је присуствовао и амбасадор Краљевине Шведске у БиХ Његова Екселенција г. Андерс Хагелберг. Он је том приликом исказао своје задовољство резултатима пројеката и изузетном сарадњом двију геодетских управа у БиХ.
Сви учесници састанка су изразили задовољство досадашњом имплементацијом и резултатима ЦИЛАП и норвешког пројекта и закључили да је подршка коју ови пројекти пружају изузетно важна не само за развој геодетских управа, као непосредних учесника, него и за унапређење система земљишне администрације у БиХ. Активности пројеката доприносе економском и социјалном развоју, одрживом тржишту некретнина, одрживом кориштењу земљишта и приступању ЕУ-у, што представља опште развојне циљеве пројеката.